A pan Babiš si nevidí do úst asi

28.04.2017 13:15:30

Ať se podívám na kterýkoliv Babišův názor na řízení země, dýchá na mne touha po neomezené moci jedné strany. Touha po řízení, do kterého nikdo nebude mluvit. A nyní poukazuje na ostatní strany, že to tady chtějí ovládnout? Si asi do úst nevidí. 

Andrej Babiš - jen se na něj křivě podíváte nebo se jej na něco zeptáte, už fňuká, jak jsou všichni nespravedliví a jak jsou proti němu. Si asi myslel, že když půjde do politiky člověk s do očí bijícím střetem zájmům, že si ho společnost nebude snažit ohlídat nebo co a nechá jej dělat si co chce. Vždyť on to tady s námi přeci myslí dobře. Jen ti zlí politici, kteří tomu tady vládnout 25 let, tady kradou a na rozdíl od něj ani ničemu nerozumí. Když pak však chtějí vysvětlení, už se jedná o veliké spiknutí "tradičních politických stran." On si takovou rétoriku dovolit může, ale ostatní se ho na nic ani zeptat nemůžou, jinak začne dštít síru na všechny strany a v tomto případě především na ČSSD, o které jistý Marek na jeho profil napsal: "ČSSD je před volbami hodně nervózní a udělá všechno proto, aby mě dostala z politiky. Já a hnutí ANO jim překážíme v úplném ovládnutí naší země. Jak ovládli policii, tak stejně chtějí ovládnout ministerstvo spravedlnosti a státní zástupce, kteří jsou nezávislí. A taky ministerstvo financí.

Pane Babiš, to jako vážně? Vidíte si vůbec někdy do úst? Víte Vy, co kdy říkáte? Na to, že se otáčíte jako plechový kohoutek na střeše ve větru jsem si už zvykl. Zatímco sám jste zamítl navyšovat důchody, nyní pláčete, jak jsou na tom důchodci špatně. I když jste se měl vyjádřit v tom smyslu, že uprchlíci by byli skvělým přínosem pro naše firmy, najednou jste tvrdý odpůrce pomalu jakékoli pomoci. A i když jste to byl právě Vy, kdo přišel s celým pošahaným nápadem zavádět EET i tam, kde je to zbytečné a nereálné, nyní jsou to ti zlí politici, kteří ji zavedli tam, kde by šla zavést paušální daň, která by podle mne byla pro lidi kteří si jednou za rok přivydělají například prodejem před Velikonocemi taktéž zbytečná, ale to ponechme stranou. To, co se dnes však objevilo na Vaše už je u mne totiž za hranicí pokrytectví.

Sám hlásáte, jak by bylo fajn, kdybychom zde měli většinový systém nebo ještě lépe vládu jedné strany. Martin Komárek právě z Vašeho hnutí se jezdí u té příležitosti učit do Polsky, jak se vládne v jednobarevné vládě. Vlastnil jste a ovládal média, neboť vy jste ten, kdo má rozhodovat, co je pravdou a co ne. Nejraději by jste zrušil senát, neboť Vám zavazí. Stejně tak chcete osekat počet ministerstev, což by vedlo k ovládnutí většího počtu ministerstev právě jednou a to vítěznou stranou. Chcete radikálně snížit počet poslanců, čímž by opět získala vítězná strana mnohem silnější postavení. Parlament nazýváte žvanírnou, neuznáváte diskusi a ani kompromisy, které dle Vašeho soudu nikomu nevyhovují, přičemž kompromis má právě vyhovovat pokud možno všem, takže pokud někomu nevyhovují, tak snad jen a právě Vám, neboť jak sám říkáte, chcete řídit a tak musí být právě podle Vás. Poněvadž vy jste ten, kdo má rozhodovat co je pravda a co nikoli. Snaha ovládnout vše z Vaší strany snad nemůže být očividnější, a vy nyní někoho osočujete. Vy si vůbec dovolujete vyjádřit se v tom smyslu, že jste jediní, kdo tady brání někomu, aby zde vše ovládl? Utahujete si z nás nebo si jen nevidíte do úst?

A própo, když už jsou všichni ti tradiční politici, kteří tady přes 25 let řádí jak na Klondiku, tak zkažení, proč jdete žádat o radu zrovna k Miloši Zemanovi? Právě jednomu z těchto tradičních politiků. K osobě, která zde v´během oněch 25 let stála v čele této země a přišla s tolik kritizovanou opoziční smlouvou? K člověku, který zde dle názorů mnohých právě ono rozkrádání měl odstartovat nebo alespoň umožnit? Vy jej však i přesto uznáváte coby schopného politika? Opravdu si myslíte, že jsou u nás lidé tak tupí?