Co Andrej Babiš jednou schvátí, již nikdy více nenavrátí

28.04.2017 15:14:10

Tak Babiše ještě ani nevyhodily a už si balí věci. Jen doufám, že je si pan Babiš vědom, že majetek ministerstva není jeho majetkem a doopravdy si vezme jen osobní věci. 

Zdá se, že odchod vícepremiéra a ministra financí Andreje Babiše je blíž, než by si kdo ještě před pár dny pomyslel. Proč? Diví se tomu i jeho koaliční partner a ministr vnitra Milan Chovanec, který se podivuje, proč Andrej Babiš vlastně shání krabice a chce balit, když by jen postačilo odpovědět na několik otázek. 

Chce se otázkám vyhnout a nebo je zodpoví? Přeje si být vyhozen aby mohl vést kampaň bez jakýchkoli servítek proti všem těm, kteří se proti němu, našemu jedinému spasiteli spikli?  Nebo se nakonec obhájí? To vše ukážou až dny příští. Co mne a mnohé další však zaráží, je ono množství krabic, se kterými se pan Babiš nechal vyobrazit na facebooku. Co tam kurnik chce balit? Papíry související s hospodařením státu? Údaje ze systému EET? No to snad ne,. To přeci nemůže myslet vážně. Vždyť jde o majetek státu, nikoli pana Babiše ani jeho holdingu. Už se v tom směru vyslovil jak exministr financí Miroslav Kalousek, tak i jistý Tomáš Pelikán. 

Pan Babiš přeci nemůže přistupovat k řízení země způsobem "co jednou schvátím, to již nikdy více nenavrátím, jednou to bylo moje a mým to již navždy zůstane." Nechci předbíhat událostem a nikoho křivě obviňovat. Ctím presumpci neviny. Ale na tyhle myšlenky jsem přišel již jednou, když se ministr financí vyjádřil v tom smyslu, že si přeje zůstat ministrem, neboť nepotřebuje, aby mu někdo na ministerstvu dělal nepořádek. Jakže? Jemu? Ministerstvo je již navždy jeho? No to přeci nemůže myslet vážně!