Komedie na n-tou? Babiš a nahrávky.

06.05.2017 00:30

Je to pár dní, co se objevily nahrávky zachycující údajná slova ministra financí. Je vskutku úsměvné poslouchat, jak se z nich snaží vykroutit. Takový veletoč jsem již dlouho nezažil. 

Jednou z nových a velice řešených kauz ministra financí Andreje Babiše jsou nahrávky, na nichž pan Babiš údajně nadává na své politické konkurenty a co hůř, dává instrukce, jaké članky mají kdy vycházet o jeho politických oponentech, aby je co nejvíce poškodily. Co se první nahrávky týče, vůbec nijak mne neznepokojuje. Kdo si nezanadává na lidi, které namá rád či o nich nemá dobré mínění. Myslím, že nejlépe to vystihl Lubomír Zaorálek, který napsal: "Andrej Babiš je můj politický protivník. U nás na Ostravsku, když se bavíme o politických protivnícíc, tak se obávám, že padají ještě ostřejší výrazy." Co by Ostravak jsem se musel pousmát, neboť mnohé výrazy jsou zde vskutku téměř běžným oslovením. Co mne však znepokojuje, jsou údajné pokusy člena vlády ovlivňovat média a to navzdory prohlášením, že svá média nikterak nezneužívá.

Když však člověk poslouchá, jak se pan Babiš snaží z této kauzy vymluvit, musí se spíše smát, neboť pan Babiš se jeví jako protimluv, který je spíše k smíchu. Ačkoli nahrávky nikdy neslyšel, podává proti nim trestní oznámení na neznámého pachatele. Když mu je někdo během rozhovoru pustí, začne je přeřvávat. Snad aby jeho hlas kobliháři vskutku nerozpoznali. Prý je to kampaň, se kterou nechce mít nic společného. Nechce nahrávky slyšet, ani se k nim vyjadřovat. Zcela určitě na nich nehovoří on, i když je neslyšel. A i kdyby, mohli to sestříhat. On se takto nikdy nemohl vyjádřit. A i přesto, že se takto nikdy nevyjádřil, to že je odposloucháván, jsou přeci praktiky StB. No kdo jiný by to mohl posoudit lépe, že ano.

Jsem jaksi zmaten pane Babiš. Vy jste se nikdy novináře Mafry nepokusil ovlivňovat a na nahrávkách zcela určitě nemluvíte vy? A i přesto se oháníte proti praktikám StB a odposlouchávání mnistra? Když na těch nahrávkách nemluvíte vy, jak tedy můžete být odposlucháván? Něco mi tady nesedí.