Kterak populista Babiš o populismu jiných káže

21.04.2017 10:20:30

Tak socani se nám rozhodli zastropovat výši věku pro odchod do důchodu a Babiš už jich viní z populismu. No, tak hlavně že pan Babiš si s populismem vůbec ale vůbec nepohrává. Vždyť jej rozsévá, kudy jen chodí.

Zastropování odchodu do důchodu. Pěkná věc řeknou si mnozí. Nelogismus, můžou namítat jiní. Co si o tom myslím já, je v tuto chvíli vlastně i celkem jedno. Já se totiž musím, a nemůžu snad ani jinak, ohradit proti výrokům pana Babiše. Ten totiž neváhal označit tento návrh za populismus, který přímo souvisí s blížícími se volbami.

Už jen slyšet tuhle větu od pana Babiše mne nadzvedává ze židle ... vlastně z lůžka, páč zprávy jsem dočítal před spaním. Jak vůbec může tento král populistů na někoho ukazovat a vinit jej z populismu. Vždyť on populismem přímo září. To on udělal Bohuslava Sobotku premiérem. To díky jeho EET budeme mít školky na každém rohu a důchody snad pomalu jako v Německu. To on nám slibuje sportovní hřiště do každé obce. Rychlovlaky, které nás převezou z Prahy do Brna za čtyřicet minut. Vše na úřadech bude vyřízeno během 5 minut. A po té, co se lidem vysmál, jak levně si na ministerstvu volají, slibuje nejvýhodnější tarify. ANO! Jsem Babiš! Poručím ohni větru, ale jak, o tom nezmíním ani větu. S blížícími se volbami to taktéž nemá vůbec nic společného. To pouze kroky ostatních stran jsou předvolebním populismem.

No né že by nebyly, on každý politik je tak trochu populista. Také se musí podbízet. Také musí slibovat. A také na něco poukazuje. Otázkou však je, jak svého populismu využívá. Jak s ním nakládá. Zdali svá slova doloží fakty, nebo podtrhne obrázky zbídačených důchodců třebas i z jiných  krajin a označí je jako "neúnosnou situaci v našich končinách". Jak moc cílí na cit či na rozum. A zda se snaží svými výroky osočovat nějakou část společnosti, což například zrovna pan Babiš činí neustále. 

Z živnostníků nadělal zlodějíčky, proti kterým již jistou část společnosti poštval. Vůbec nepřemýšlí, kam tohle může vést. Stejně tak neustále snižuje důvěryhodnost ostatních politiků svými ničím nepodloženými výroky. Prostě jen do nich kope a útočí, a jakmile vystoupí oni proti němu, už jde o spiknutí, protože naše politická scéna jsou jen pan Babiš a oni, ti tradiční a zlí politici bez charakteru a cti. Ti zlodějíčci, co tady jen plundrují tuto zemi, zatímco on dojí dojnou krávu EU. A už vůbec nemluvím o jeho ničím nepodložených útocích na svobodná média, čímž opět snižuje jejich důvěryhodnost. K tomu ke všemu nyní začíná vystrkovat růžky a trkat i do EU. Rétorika, na jakou jsme u nás byli dlouho zvyklí snad jen od PiTomia Okamury a nedemokratické národní demokracie (více zde). Naprosto nezodpovědný populismus, který jej sice může vynést na výsluní, ale vůbec nezvažuje vedlejší účinky této negativní kampaně štvoucí občany proti všem ostatním. Takže pokud chce pan Babiš někoho vinit z populismu, měl by se nejprve zamyslet sám nad sebou. Nad svými výroky a činy a zamést si sám před vlastním prahem. 

Á propós, nebyl to on, kdo napsal, že si přeje seriózní kampaň bez útočení? Asi už pozapomněl.