Tak komu sakra patří Čapí hnízdo?

18.04.2017 19:30:00

Čapí hnízdo, jeden den to patří Babišovi, druhý zase ne, třetí si to zase chválí a zve si tam lidi a pak se zase dočtu, že se k tomu nemá. Tak buď to mění majitele rychleji než Dave Lister ponožky, nebo už fakt nevím, co si o tom myslet. 

Když vyplula na povrch kauza Čapí hnízdo, při níž mělo dojít k podvodnému čerpání dotací, nechal se Andrej Babiš slyšet, že s farmou Čapí hnízdo nemá vůbec nic společného. To navzdory drobné okolnosti, že sám v dokumentu Matrix AB pronesl před kamerou v řeči ke svým hostům "Je to ten nejlepší projekt, jaký jsem kdy vymyslel. Napadlo mě to, když jsem čekal s dětmi ve frontě v zoo. U krmení koz byla obrovská fronta a já nesnáším čekání. Tak jsem si řekl, že udělám něco podobného." Vzhledem k tomu, že Babiš nelže, jak sám o sobě často a rád říká/vykřikuje, nelze než předpokládat, že na tento svůj nápad jaksi pozapomněl.

Stejně tak však asi pozapomněl, že se podílel i na nákupu pozemků pro farmu Čapí hnízdo. Jinak si totiž nedovedu představit, kde se vzal pod většinou smluv na nákup těchto prostor podpis Andreje Babiše, jak uvádí server aktuálně.cz v článku Pole od státu za sedm korun na metr. Babiš kupoval pozemky pro Čapí hnízdo v době, kdy nebylo jeho. K nákupům v této lokalitě mělo tak docházet postupně od roku 2006 do roku 2011. 

Zdroj: aktualne.cz
Zdroj: aktualne.cz

Pan Babiš tedy zřejmě Čapí hnízdo vymyslel a navrhl, ale pak od tohoto nápadu opustil. Co čert nechtěl, vše se dostalo do rukou pro Babiše naprosto neznámého akcionáře, který měl shodou náhod naprosto stejný nápad, jako Andrej Babiš a vše zorganizoval na chlup stejně, jak si to představoval Andrej Babiš (jinak by přece nikdy nepravil: "Je to to nejlepší, co jsem kdy vymyslel.") A i když šlo o pro pana Babiše naprosto neznámého akcionáře, firmu z holdingu nebo dokonce nějaké neznámé advokáty, skupoval pro ně ve zdejší oblasti pozemky. Ačkoli majitele neznal, po vypršení určité časové lhůty se jeho vysněná farma najednou ocitla v jeho rukou a z neznámých akcionářů se náhle po delších kličkách a vytáčkách vyklubaly jeho děti, které on chtěl chránit. Před čím? Netuším. Vzhledem k tomu, že se dle všeho ocitla farma posléze opět v jeho rukou, smrdí mi to. Snad spíš měly dětičky krýt tatíčka. 

Zdroj: AUTENTICKÉ CITÁTY
Zdroj: AUTENTICKÉ CITÁTY

Ale třebas se po té, co Andrej Babiš tento projekt vymyslel, opravdu přesunulo vše do rukou neznámého akcionáře, posléze firmy z holdingu, nějakých advokátů a kdo ví přes koho všechno ještě se to nakonec ocitlo šťastnou náhodou v rukou jeho dětí a bratra jeho partnerky, kterým on od jejich břímě milosrdně odpomohl a svůj nejlepší nápad včlenil zpět do svého impéria. Jen mne tak nějak napadá, že tento skvělý projekt mění majitele častěji, než někteří lidé ponožky. A zdá se mi, že tento proces tak nějak jen tak neskončí. Není to totiž zas tak dávno, co jsem si v článku na aktuálně.cz všimnul půvabné větičky: "Andrej Babiš od samého počátku jakékoliv pochybení, nebo dokonce úmysl získat neoprávněně dotaci odmítá. Tvrdí, že s ním v podstatě ani nemá nic společného." Shodou okolností se však Andrej Babiš jen o den dříve chlubí lemurama, které má na farmě a jejichž krmením si čistí hlavu. Tak se tak nějak musím smát a ptát se, komu tedy to Čapí hnízdo sakra patří? Hlavně se však úžasně bavím. 

Zdroj: aktualne.cz, 27.3.2017
Zdroj: aktualne.cz, 27.3.2017