Strana známých tváří v rozkladu. Jak ji může vůbec kdo ještě věřit?

24.05.2018

Dříve strana úspěšných lidí a známých tváří. Dnes se však všechny vytrácejí kamsi do ztracena. Můžou tomuto projektu lidé ještě vůbec věřit? 

Když před lety vyšla hvězda hnutí ANO, jednalo se o stranu úspěšných lidí a známých tváří a na bilboardech jsme tak po boku známého miliardáře mohli vidět výrazné tváře jako herce Martina Stropnického, úspěšného advokáta Roberta Pelikána nebo výrazného novináře Martina Komárka. Pohlédneme-li však na ANO dnes, jako by jeho jasná hvězda pohasla a té i navzdory moci, jež nyní požívá.

Pro názorový nesoulad se s Andrejem Babišem rozešel již dříve europoslanec Pavel Telička. Před volbami mu pak dali košem jeho nástupce na ministerstvu financí Ivan Pilný či Martin Komárek, který se ještě nedávno jezdil do Polska učit, jak vládne jednobarevná vláda. Rozpad Tvoje strana má známou tvář však pokračuje.

Před nedávnem oznámil svůj odchod snad politikou sešlý Robert Pelikán pro názorový nesoulad se stranou bez ideálů. Tím však rozpad nekončí a jen pár dní na to svůj odchod do diplomacie oznámil unavený Martin Stropnický. 

Jak se však zdá, nebude ani zdaleka posledním a dalším odpadlíkem by měl být snad Dan Ťok nebo primátorka Krnáčová. Hovoří se také o doufejme brzkém konci selfie vojandy Karly Šlechtové. 

Rozum nad tím zůstává stát a já se nepřestávám ptát, jak může této straně po tak masivním odlivu zakládajících členů a známých tváří vůbec kdo ještě důvěřovat. Všichni mizí, předseda podezřelý z podvodu zůstává. Jen se mi potvrzuje, že strana je on a on je strana.