Účtenkovka? Výsměch! Babiš si z nás šeredně střílí.

21.09.2017 21:10:00

K čemu byla zavedena EET? Přeci abychom podchytili všechny ty daňové uličníky okrádající stát pěkně pod krkem a stát konečně začal vzkvétat. Místo toho tady máme státní loterii za milióny. 

To bylo řečí na obhajobu práskacího systému EET. Všichni kradnú, tak jim v tom zabráníme. Ročně tady státu protečou doslova miliardy mezi prsty. Hlavně hostinští a trhovci si mastí kapsy penězi, za které bychom mohli vystavět školky a dětská hřiště v každičké čtvrti. Zaveďme kasy a hrr na na ně. Zničme je. A uvidíte, jak ten náš stát  začne rázem jako zázrakem vzkvétat. Ekonomika poroste jedna radost a my budeme budovat silný a prosperující stát. Platy se zvednou, školky porostou jako houby po dešti, vlaky budou jezdit v čas a děti? No ty si budou mít přeci kde hrát. Zkrátka a dobře, budeme tady mít ráj na zemi.

Tolik populistických výroků, slibů a zbytečných slov. Takové matlání medu kolem huby. Udej svého hostinského, budeme se mít jako prasata v žitě a pečení holubi nám budou lítat rovnou do úst.

Realita? Vyhodila se hromada peněz pro logo tak směšné, že i časopisu sluníčko by mohl Babiš závidět (tedy jestli jej autorka neokoukala právě tam ... když nám kasy zabezpečí ty naše caparty) a rozjíždí se státní loterie - trapné, smutné a nemístné. Státní loterie - odporná věc a obrovský výsměch všem dobrým mravům. Sbírejte účtenky a práskejte hostinské, stát se vám bohatě odvděčí. Z cizího krev neteče. Vymyslel jsem totální zhovadilost, ale zaplatím to ze státního. Kašlat na školky a hřiště.  Rozjedeme loterii a budeme dělat z lidí voly a oni mne za to ještě rádi zvolí. 

Zajímavé. Opravdu zajímavé. Miliony na rozhazování v loterii jsou. Ale když se učitelé, kteří vedou děti k tolik důležitému vědění, ozvou, že potřebují zvednout platy, vzkáže jim Babišův Pilný poskok, že peníze nejsou a nebudou. Kdepak jsou asi? Těžko říct. Ale hlavně že máme na loterii a odměny pro nové tajné spolupracovníky finanční správy. Pro kobliháře sbírající účtenky. 

Trapné. Smutné. Výsměch. Jdu blejt velebnosti. Tento způsob řízení státu zdá se mi poněkud nešťastný.