Zdá se mi to, nebo všechny neschopné účetní pracují právě pro Babiše?

24.04.2017 13:00:00

Tak, a ministerstvu financí lítají v účtech opět sta tisíce. Už jen čekám, kdy se Babiš nechá slyšet, že se jen nějaká ta chudinka spletla. To opravdu všechny neschopné účetní pracují právě pro Babiše? No není to dobrák? 

Zdroj: aktualne.cz
Zdroj: aktualne.cz

"Nejvyšší kontrolní úřad odhalil nesrovnalosti v účetnictví ministerstva financí za více než 100 miliard korun. Jde například o chyby v takzvaných podrozvahových účtech za více než 31 miliard korun nebo jiné nesprávnosti za více než 108 miliard korun. Kontroloři zjistili, že ministerstvo nevytvořilo žádné účetní rezervy ani nesnížilo hodnotu některého majetku, což zkresluje údaje o stavu jeho majetku či faktických závazcích, a to až o desítky miliard korun." píše se hned v úvodu článku, který dnes vyšel na aktuálně.cz. Páni, říkám si. Už zase mu nesedí účetnictví? 

Není to nějak často? Vždyť už když se řešily jeho hrátky s korunovými dluhopisy vyšlo na povrch, že má chyby v majetkovém přiznání. A co on na to? "Chudinka sa iba spletla," a vše se zametlo pod koberec. Když se ho pak v rozhlase zeptali: "Takže máte chybu v majetkovém přiznání. Neobáváte se, že za to přijdou ze strany úřadů sankce?" měl naprosto a bez vší soudnosti reagovat: "Proč jako? Každý dělá chyby." 

Od člověka, který si hraje na bič proti podvodům a ze všech živnostníků dělá zlodějíčky, posílá kontroly, zda všichni vydávají jeho nesmyslné účtenky a jeho úřad vydává desetitisícové pokuty za drobné chybičky mi to zní doslova jako výsměch dobrým mravům i společnosti. Nemůže být snad arogantnějšího a namyšlenějšího člověka na naší politické scéně. "Jsem Babiš, můžu si dělat co chci. Nic vám po tom není, tak držte tlamy."

Zdroj: aktualne.cz
Zdroj: aktualne.cz

To opravdu všechny ty neschopné chudinky pracují právě pro dobráka Babiše? Neptám se jen tak. Tato otázka mne napadla už když jsem před nedávnem četl, že v ždádosti o dotaci na čapí hnízdo nebyly pravdivé údaje. Je opravdu pěkné, že pan Babiš zaměstnává právě tyto méně schopné, kteří by si jinak asi ani neškrtli. Vždyť to on rozumí všemu, zbytek společnosti ničemu. Když už tak ale činí, bylo by pěkné, kdyby za ně přebral zodpovědnost a pokud se objeví nějaká ta chybička, šel ostatním příkladem.